2017/2018 Fall Team Rosters

2017/18 Team Rosters – Girls

(Initial player placements – Subject to change based on registrations received & additional evaluations)

 Players wishing to be considered for another team other than their placement below are encouraged to complete the

Internal Player Transfer Application Form

U9 – 2009 Prospects

TBA

 

U10 – 2008 Prospects

TBA

 

U11 – 2007 Super 8 Selects

Team Storm (Najman)

Maeva Carnahan

Jasmeet Dhillon

Dakota Dietz

Vanessa Domina

Chloe Friesen

Brennaugh Harman

Kenzie Hess (GK)

Jassica Landhre

Taylor Ortis

Grace Pluples

Kaia Rumsby

Kendra Walls

 

 U11 – 2007 Super 8 Divisional

Team Hurricane (TBA)

Grace Bacon

Kirat Bhathal

Maya Gidda

Gillian Mullan

Sophia Ross

Sydney Roufosse

Jayda Saran

Additional players to be added based on registration

 U12 – 2006 Super 8 Selects

Team Storm (Thompson)

TBA

 

U12 – 2006 Super 8 Divisional

Team Hurricane (TBA)

TBA

 

Team Lightning (Minhas)

Aundia Bastanipour

Capris Kempter

Jasleen Malhi

Parvina Malhi

Naomi Minhas

Opemiposi Sodipo

Sarah Thiel

Jasmin Virk

Additional players to be added based on registration

 

U13 – 2005 Divisional

Team Hurricane (TBA)

Saveena Bhambra

Vienne Calanchie

Avneet Chattu

Ocean Chohan

Gueneet Dhillon

Shireen Dhillon

Partik Gill

Puneet Jhajj

Elizabeth Kolotylo

Ava Kotyk

Ruby North

Eshonica Sharma

Amani Shigali

Niamh Wiebe

Maggie Wilson

Mikiah Zietsma

 

U14 – 2004 Divisional

Team Storm (Dan Kampen)

Jessica Colbert

Jaydn Binnendyk

Riley Binnendyk

Angela Gentner

Naomi Friesen

Nayha Gidda

Eden Kampen

Macie Kitt

Samara Mason

Hannah McGregor

Sophia Petrie

Stella Petrie

Harsukhman Rai

Clarisse Romani

Meghan Vaags

Riley Mae Willems

 

U15 – 2003 Divisional

Team Storm (Willis)

Desirae Adams

Reegan Ashton

Avery Barker

Emma Binnendyk

Madelyn Braun

Jenna Gill

Simran Gill

Katelyn Harman

Katherine Howman

Jasveena Kaler

Priya Kaler

Rachel Kennedy

Sofia Lakowski-Tepper

Kashpreet Malhi

Jeni Miller

Sarah Willis

 

U16 – 2002 Divisional

Team Hurricane (Hakkarainen)

Maya Bhambra

Courtenay Burns

Ekam Dhillon

Avneet Dhillon

Dilpreet Gill

Puneet Gill

Frieda Hakkarainen (GK)

Jaspreet Kainth

Chelcie Krins

Natalia Labbe

Seo Young Jane Lee

Ayanna Lemperes

Teagan Markwart

Andrea Phillips

Zoey Watson (GK)

Jayden White

Madeline Wolfe

 

U17 – 2001 Divisional

Team Storm (Friesen)

 

 

Lauren Almos

Ashleigh Bruder

Tina Dietterle

Kayla Friesen

Alisha Holst

Dayna Howman

Harsimran Johal

Jashanpreet Kaur

Becca Knott

Niki McIntosh (GK)

Hailey Meincke

Julia Mijinke

Sammie Nguyen

Miranda North

Kirsten Ostrom

Spencer Pengelly

Manssi Ratte

Riya Sahota

Anahat Sandhu

Gabrielle Young


U18 – 2000 Divisional
 

Team Storm (Highwo)

Sadie Baird

Sofia Beltrame

Paris Bolen

Jasmine Dhaliwal

Francesca Dube

Bronte Elphick-Miner

Gina Henderson

Kenya Hough

Mercedes Meincke

Olivia Nicol

Caleigh Peden

Anmolpreet Brar

Gurveer Chattu

Jasman Shergill

Simran Sohi

Jessica Thaler

Madison Tisdale

Munvi Virk

Emma Ward

Hailey Waterhouse

 

Team Hurricane (TBC)

Sukhman Baggri

Nyomie Brechin

Kaytlen Davies

Ravneet Dhaliwal

Gracie Gosson

Shaheena Grewal

Tanvir Hayer

Delena Kaler

Kaitlyn Kirby

Tyra Kutzer

India Minhas

Raylene Neill

Raya Neufeld

Tylar Pengelly

Maryssa Porter

Chantel Rempel

Samantha Stevenson – Hansen

Jenna Vander Hoek

 

2017/18 Team Rosters – Boys

(Initial player placements – Subject to change based on registrations received & additional evaluations)

 Players wishing to be considered for another team other than their placement below are encouraged to complete the

Internal Player Transfer Application Form

 

U9 – 2009 Prospects

TBA

 

 U10 – 2008 Prospects

TBA 

 

U11 – 2007 Super 8 Selects

 

 

 

Aaron Adams

Armaan Bhathal

Sukhman Brar

Rylan Cook

Gabe Currie

Ravdeep Dhillon

Ben Dickson

Chase Dombrowski

Dane Ellis

Jaxon Fujita

Aryandeep Gill

Liam Glass

Asher Jansen

Nate Johnson

Jaxson Livingstone

Ryelly MacDonald

Cade McGregor

Micah Moews

Marco Molina

Aikom Narang

Brendon Neufeld

Jacob Poley

Brayden Redekop

Owen Rogalsky

Kent Salter

Dany Schneider

Keith Thomson

Sam Vooys

Elliott Whittome

Luke Wight

Markus  Wijnsma

Additional players to be added and 3 teams created. Players may be invited to an on-field session to confirm final team placement.

 

 U11 – 2007 Super 8 Divisional

TBA

 

U12 – 2006 Super 8 Selects

Armaan Ahuja

Jaeden Arcigal

Joel Bangura

Aidan Beck

Kabir Bhangal

Amitoj Brar

Armaan Buttar

Nathan Cervo

Leo Chapman

Aidan Darbey

Caleb Davey

Aiden de Wit

Gromvir Dhillon

Jonah Drury

Dylan Foley

Kyle Grange-Chore

Mitchell Hohmeier

Ajab Ibrahim

Taeyun Kim

Samuel Klaassen

Malakai Klassen

Jack Knight

Treyson Luesley

Ethan Macrae

Max Noteltiers

Toran Rutherford

Wade Schweinbenz

Ethan Slane

Samuel Spring

Ewan Telford

Owen Tuokko

Nathan Van Dyke

Owen Walker

Ozzie Walls

Matthew Wiebe

Ezra Zietsma

3 teams created at some future point. Players may be invited to an on-field session to confirm final team placement.

 

 U12 – 2006 Super 8 Divisional

TBA

 

U13 – 2005 Divisional

Team Storm (McNeill)

Saad Adli

Luca Bailey

Harjaap Brar

Felix Brisson

Jake Byers

Rhys Cross

Noah Friesen

Jonah Jaques

Arjun Khera

Braden Labbe

Matthew Lanphear

Isaac Lynn

Reif Mason

Liam McNeil

William Nguyen

Nathan Thurmer

 

Team Lightning (TBA)

Ashour Ashour

Liam Byrne

Matthew Desjardins

Cooper Dumerton

Jakob Friesen

Zachery Gilmore

Ben Gunn

Tyler Heinrichs

Taylor Hildrum

Anthony Mikula

Adam Muller

Pheonix Pham-Boutell

Lukas Thaler

Eli Thiessen

 

Team Hurricane (Horton)

Andrew Aging

Kaden Cross

Riley Daems

Manvir Dhaliwal

Deklan Dickinson

Lucas Field

Ranjot Gill

Ryan Heer

Tisyn Horton

Gurroop Johal

Pierre Lollar

Rajvir Malay

Nolan Milligan

Rupi Virdee

Aman Virk

 

U14 – 2004 Divisional

Team Storm (Schnell)

Gurman Bhatti

Alexander De Klein

Zachary Dick

Connor Friesen

Tyson George Kelly

Leo Haladin

Thomas Janzen

Jacob Jansen

Jamie Klassen

Alexander Ksinan

Matteo Ksinan

Tyler Prokuda-Schnell

Oliver Sadler-Rucht

Riley Richardson (GK)

Woodrow Russenberger

August Welch

 

Team Hurricane (Trustham)

Nathanyel Chounlamontry

Jeidon Inkster

Gurjot Kaler

Anmol Mandair

Nicolas Mangum

Garrett Ostrom

Joshua Pahl

Vincenzo Powell

Ayomiposi Sodipo (GK)

Kaden Tarnowski

Addison Trustham

Ry Trustham

Brendon Vance

Bjorn Vike

Luke Wittenberg

Leylund Zaal

 

Team Lightning (TBA)

Matt Chen

Paramveer Dhillon

Isa Habib

Sajhvir Khakh

Roi Lee

Feranmi Olabode

Gursahil Purba (GK)

Kaviraj Mand

Rex Shibu

Joshua Squires

Brandon Thipphavong

Andrew Whitman

Additional players to be added based on registration.

 

Team Thunder (Ramzan)

Sourav Arora

Rhythembir Brar

Drew Brown

Rajvinder Chahal

Maiko Hiebert

Ethan Kelemen

Caleb Lindahl

Amar Multani

Tommy Peters

Roshan Pooni

Gurkarn Rai

Reyhan Ramzan

Dakota Stapley

Taggart Symonds

Sukhdeep Toor

Harman Virk

 

U15 – 2003 Divisional

Storm (Schmidt)

Jugraj Akali

Justin Aujla

Toby Bacon

Jaskarn Bajwa

Gurminder Chattu

Ishminder Dhaliwal

Dawson Gerbrandt

Amanjeet Grewal

Prabhman Gurm

Aidan Hutchinson

Prabhveer Khakh

Spencer Langelaar

Keaton Miyagi

Nolan Neill

Gurkirat Pabla

Ethan Reuter

Anoop Sandhu

Sahilveer Sidhu GK)

 

Team Hurricane (Koellmel)

Sami Adli

Jason Agbebaku

Ethan Beltran

Harman Bola

James Childs

Henry Dolphin

Jordan Fedyna

Lucas Fletcher

Trey Jordbakke (GK)

Fikayomi (David) Olabode

Silas Ouellette

Nicholas Schmid

Liam Swedberg

Alexander Todorov

Armando Uhrig

Andrew Van Ommen

Maguire Wakelyn

Jackson Wessels

 

Team Lightning (TBA)

U16 – 2002 Divisional

Team Storm (Guidone)

Kyle Cross

Braden Cummings

Kaelan Grell

Satvir Grewal

Daygen Guidone

Tristan Hammerton

Shawn Han

Judah Knull

Colton Macdonald

Liam Mar

Conner Martin

Sahimandeep Minhas

Juan Sebastian Morales

Kaden Scott

Rowan Stewart

Noah Wilson

 

Team Hurricane (Gerspacher)

Jayson Flores

Maxwell Gerspacher

Sam Gunn (GK)

David Klassen

Jashin Parhar

Gurkarn Gill

Nathaniel Pinchin

Benjamin Gosson

Kevin Heer

Sam Lidder

Nima Owliazadeh

Domenico Peranio

Robert Sturm

Ethan van Hunenstijn

Ian Wegner

Riley Van Dam

Isaak Whitmey

 

U17 – 2001 Divisional

TBA

 

U18 – 2000 Divisional

TBA