Boys Teams Training Times and Locations

U08 B Discoveries Academy O’Neill Berry Park Monday 5:30 – 6:30 pm
U08 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Berry Park Wednesday 5:30 – 6:30 pm
U08 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Abby Senior Turf Saturdays 9:00 – 10:00 am
U09 B Discoveries Academy O’Neill Berry Park Monday 5:30 – 6:30 pm
U09 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Berry Park Wednesday 6:45 – 7:45 pm
U09 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Abby Senior Turf Saturdays 10:15 – 11:15 am
U09 B Prospects Newby Abby Senior Turf Tuesday 5:30 – 6:45 pm
U09 B Prospects Newby Bateman Park Saturday 9:30 – 10:45 am
U10 B Discoveries Academy O’Neill Berry Park Monday 6:45 – 7:45 pm
U10 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Berry Park Thursday 5:30 – 6:30 pm
U10 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Abby Senior Turf Saturdays 12:45 – 1:45 pm
U10 B Prospects S Schmidt Abby Senior Turf Tuesday 5:30 – 6:45 pm
U10 B Prospects S Schmidt Bateman Park Saturday 9:30 – 10:45 am
U10 B Prospects Rutley Abby Senior Turf Tuesday 5:30 – 6:45 pm
U10 B Prospects Rutley Upper Sumas Thursday 5:30 – 6:45 pm
U11 B Hurricane Koellmel Abby Senior Turf Monday 5:30 – 6:45 pm
U11 B Hurricane Koellmel Upper Sumas North Thursday 5:30 – 6:45 pm
U11 B Discoveries Academy O’Neill Berry Park Monday 6:45 – 7:45 pm
U11 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Berry Park Thursday 5:30 – 6:30 pm
U11 B Discoveries (Grassroots 2) O’Neill Abby Senior Turf Saturday 12:45 – 1:45 pm
U11 B Thunder TBA Mouat Turf #4 (South) Monday 5:30 – 6:45 pm
U11 B Thunder TBA Upper Sumas South Wednesday 5:30 – 6:45 pm
U12 B Hurricane Harman Mouat Turf #2 (Center) Monday 6:45 – 8:00 pm
U12 B Hurricane Harman Upper Sumas North Wednesday 6:45 – 8:00 pm
U12 B Lightning Haarstad Upper Sumas North Tuesday 6:45 – 8:00 pm
U12 B Lightning Haarstad Upper Sumas North Thursday 6:45 – 8:00 pm
U12 B Storm Draper Abby Senior Turf Monday 6:45 – 8:00 pm
U12 B Storm Draper Mouat Turf #2 (Center) Wednesday 6:45 – 8:00 pm
U12 B Thunder Jacques Mouat Turf #2 (Center) Monday 5:30 – 6:45 pm
U12 B Thunder Jacques Upper Sumas South Thursday 5:30 – 6:45 pm
U12 B Tornado Bailey Mouat Turf #4 (South) Monday 5:30 – 6:45 pm
U12 B Tornado Bailey Upper Sumas South Thursday 5:30 – 6:45 pm
U13 B Hurricane Olabode Mouat Turf #2 (Center) Wednesday 5:30 – 6:45 pm
U13 B Hurricane Olabode Delair Park East Tuesday 5:30 – 6:45 pm
U13 B Storm Trustham Upper Sumas North Tuesday 6:45 – 8:00 pm
U13 B Storm Trustham Upper Sumas North Thursday 6:45 – 8:00 pm
U13 B Thunder Ramzan Mouat Turf #2 (Center) Monday 6:45 – 8:00 pm
U13 B Thunder Ramzan Upper Sumas South Wednesday 6:45 – 8:00 pm
U14 B Hurricane Taylor Delair Park East Monday 5:30 – 6:45 pm
U14 B Hurricane Taylor Abby Senior Turf Thursday 6:45 – 8:00 pm
U14 B Lightning D. Schmidt Mouat Turf #4 (South) Monday 5:30 – 6:45 pm
U14 B Lightning D. Schmidt Abby Senior Turf Thursday 5:30 – 6:45 pm
U14 B Storm Bola Upper Sumas North Tuesday 6:45 – 8:00 pm
U14 B Storm Bola Upper Sumas South Thursday 6:45 – 8:00 pm
U15 B Hurricane Gerspacher Mouat Turf #4 (South) Monday 6:45 – 8:00 pm
U15 B Hurricane Gerspacher Upper Sumas South Thursday 6:45 – 8:00 pm
U15 B Storm Guidone Mouat Turf #4 (South) Wednesday 6:45 – 8:00 pm
U15 B Storm Guidone Upper Sumas South Thursday 6:45 – 8:00 pm
U16 B Hurricane Bachar Upper Sumas South Monday 6:45 – 8:00 pm
U16 B Hurricane Bachar Mouat Turf #2 (Center) Wednesdays 5:30 – 6:45 pm
U16 B Lightning TBA Mouat Turf #2 (Center) Tuesday 8:00 – 9:30 pm
U16 B Lightning TBA Upper Sumas North Thursday 6:45 – 8:00 pm
U16 B Storm Knott Abby Senior Turf Monday 8:00 – 9:30 pm
U16 B Storm Knott Upper Sumas North Wednesday 8:00 – 9:30 pm
U17 B Thunder Tomlins Mouat Turf #2 (Center) Monday 8:00 – 9:30 pm
U17 B Thunder Tomlins Upper Sumas South Wednesday 8:00 – 9:30 pm
U18 B Storm Cowdy Mouat Turf #2 (Center) Tuesday 8:00 – 9:30 pm
U18 B Storm Cowdy Upper Sumas Thursday 8:00 – 9:30 pm