Home Field Schedule for December 1 – 3

DATE FIELD TIME HOME TEAM
Fri Dec 1st ABBY SENIOR TURF 8:00 – 9:30 PM MEN’S DIV 4 ASA SUNNYVALE FC (Craig Dowdall)
       
DATE FIELD TIME HOME TEAM
       
Sat Dec 2nd MRC #2 (Centre – N) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS HURRICANES (BIRKIC)
Sat Dec 2nd MRC #2  (Centre – S) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS LIGHTNING (LONGORIA)
       
Sat Dec 2nd MRC #2 (Centre – N) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS THUNDER (JERAS)
Sat Dec 2nd MRC #2  (Centre – S) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS ASA ATHLETIC (MAHIL)
       
Sat Dec 2nd MRC #2 (Centre) 1:00 – 2:30 pm U13 BOYS STORM (MCNEIL)
       
Sat Dec 2nd MRC #2 (Centre) 2:30 – 4:00 pm U14 BOYS THUNDER (RAMZAN)
       
Sat Dec 2nd MRC #2 (Centre) 4 pm to 6 pm DIV 3 WOMEN’S ABBY STORM  (venuto/voth)
       
Sat Dec 2nd MRC #2 (Centre) 6pm to 8 pm U21 MEN’S STORM  (JUSTIN MCKINLAY)
       
Sat Dec 2nd MRC #4 (South) 9:00 – 10:00 am STREET SOCCER
       
Sat Dec 2nd MRC #4 (South) 12:00 – 2:00  U16 BOYS HURRICANES (GERSPACHER)
       
Sat Dec 2nd MRC #4 (South) 2:00 – 4:00  U17 BOYS MSL FV SELECTS (KNIGHT/NEWBY)
       
Sat Dec 2nd MOUAT TURF (South 4) 4 pm to 6 pm DIV 4  MENS TEAMGEIST (Christian Hein/Aaron Warkentin)
       
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #2 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #3 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
       
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U9 BOYS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #2 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U9 BOYS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #3 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U9 BOYS
       
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #2 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
       
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIESI GAMES  U10-11 BOYS
Sat Dec 2nd ABBY SENIOR TURF FLD #3 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre – N) 8:15 – 9:15 AM U9 BOYS STORM (GLASS/OLSON)
Sun Dec 3rd MRC #2  (Centre – S) 8:15 – 9:15 AM OPEN
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre – N) 9:25 – 10:25 AM U10 BOYS HURRICANES (MURISON)
Sun Dec 3rd MRC #2  (Centre – S) 9:25 – 10:25 AM U10 BOYS STORM (NEWBY)
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre – N) 10:35 – 11:35 AM U9 GIRLS STORM (GILL)
Sun Dec 3rd MRC #2  (Centre – S) 10:35 – 11:35 AM U10 BOYS LIGHTNING (RAFIE)
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre – N) 11:45 – 12:55 PM U12 GIRLS STORM (THOMPSON)
Sun Dec 3rd MRC #2  (Centre – S) 11:45 – 12:55 PM U11 GIRLS STORM (NAJMAN)
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre) 1:00 – 2:30 PM U13 GIRLS LIGHTNING (MINHAS)
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre) 2:30 – 4:00 PM U14 GIRLS STORM (KAMPEN/COLBERT)
       
Sun Dec 3rd MRC #2 (Centre) 4:00 to 6:00 pm U17 GIRLS STORM (FRIESEN/SPLETZER)
       
Sun Dec 3rd MRC #4 (South) 10:00 AM U18 GIRLS HURRICANES (NEILL/PENGELLY)
       
Sun Dec 3rd MRC #4 (South) 12:00 PM U14 GIRLS FV SELECTS MSL
       
Sun Dec 3rd MRC #4 (South) 2:00 PM U16 GIRLS FV SELECTS MSL
       
Sun Dec 3rd MRC #4 (South) 4 – 6 pm U18 GIRLS STORM (HIGHWO/HENDERSON)
       
Sun Dec 3rd Bateman #2 (SE) 10 – 12:00 PM WOMEN’S DIV 4 ASA LIGHTNING (Karen Harrison)