Home Field Schedule for February 24 – 26

DATE FIELD TIME HOME TEAM
FRI FEB 24th ABBY SENIOR TURF 8:00 – 10:00 PM U21 MEN’S ABBY STORM (JUSTIN MCKINLAY)
       
FRI FEB 24th MOUAT TURF #4 (S) 7:30 pm – 9:30 pm U16 GIRLS FV SELECTS (DODGE)
       
DATE FIELD TIME HOME TEAM
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS HURRICANES (KOELLMEL)
       
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS HURRICANES (HARMAN)
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Ctr 2- S) 11:30 – 1:00 pm U11 BOYS THUNDER (JERAS)
       
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 1:00 – 2:30 pm U12 BOYS LIGHTNING (HAARSTAD)
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Ctr 2- S) 1:00 – 2:30 pm U12 BOYS THUNDER (JACQUES)
       
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 2:30 – 4:00 pm U13 BOYS STORM (TRUSTHAM/SCHNELL)
       
SAT FEB 25th MOUAT TURF (Centre 2) 4 pm to 6 pm U16 BOYS STORM (MIKE KNOTT) vs Dynamo
       
SAT FEB 25th MOUAT TURF (South 4) 10:00 AM U14 BOYS LIGHTNING (SCHMIDT)
       
SAT FEB 25th MOUAT TURF (South 4) 12:00 PM U15 BOYS HURRICANES (Steve Gerspacher) – 
      with SUSC Firestorm
SAT FEB 25th MOUAT TURF (South 4) 2:00 PM U17 BOYS THUNDER (TOMLINS)
      vs CMF Panthers
SAT FEB 25th MOUAT TURF (South 4) 4 pm to 6 pm DIV 3B  MENS TEAMGEIST (Christian Hein)
       
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM GRASSROOTS II GAMES  U8 BOYS
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #2 9:00 AM to 10:00 AM GRASSROOTS II GAMES  U8 BOYS
       
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM GRASSROOTS II GAMES  U10 BOYS
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #2 10:15 AM TO 11:15 AM GRASSROOTS II GAMES  U10 BOYS
       
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM GRASSROOTS II GAMES U8-11 GIRLS
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #2 11:30 AM TO 12:30 PM GRASSROOTS II GAMES U8-11 GIRLS
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM GRASSROOTS II GAMES U8-11 GIRLS
       
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM GRASSROOTS II GAMES  U10-11 BOYS
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM GRASSROOTS II GAMES  U10-11 BOYS
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF FLD #3 12:45 PM TO 1:45 PM GRASSROOTS II GAMES  U10-11 BOYS
       
SAT FEB 25th ABBY SENIOR TURF 2 TO 4 PM U15 BOYS STORM (GUIDONE)
       
SAT FEB 25th BATEMAN #1 10 AM – 11:30 AM PROSPECTS
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
SUN FEB 26th MOUAT TURF CENTRE #2 10 to 11:30 pm U13 GIRLS HURRICANES (GERMAINE)
       
SUN FEB 26th MOUAT TURF (Centre 2) N 11:30 – 1:00 pm U11 GIRLS HURRICANES (HAMPTON)
SUN FEB 26th MOUAT TURF (Centre 2) S 11:30 – 1:00 pm U10 BOYS HURRICANES (SCHMIDT)
 SUN FEB 26th  MOUAT TURF (Centre 2)  1:00 – 2:00 pm U12 G Lightning (Chohan) 
SUN FEB 26th MOUAT TURF CENTRE #2 2:00 PM U18 GIRLS FV SELECTS (SCHMIDT)
 SUN FEB 26th  MOUAT TURF CENTRE #2  4:00 PM  U18 Boys Storm (Cowdy)
SUN FEB 26th MOUAT TURF (South 4) 10:00 AM U14 GIRLS HURRICANES (HAKKARAINEN)
       
SUN FEB 26th MOUAT TURF (South 4) 12:00 PM U16 GIRLS FV SELECTS (DODGE)
       
SUN FEB 26th MOUAT TURF (South 4) 2:00 PM U17 GIRLS STORM (HIGHWO)
       
SUN FEB 26th MOUAT TURF (South 4) 4:00 PM U15 BOYS HURRICANES (Gerspacher) vs LUSC
       
SUN FEB 26th Bateman #1 (W) 10 AM  – 12 PM WOMEN’S DIV 3 ASA DUCKS (Justin McKinlay)
SUN FEB 26th Bateman #1 (W) 2:00 – 4:00 PM 4C MEN’S ABBY HURRICANES (Sebastion Calderone)
SUN FEB 26th Bateman #2 (SE) 12:00 – 2:00 PM MEN’S MASTERS 2 – ARSENAL (Kevin Happer)

SUN Feb 26th   Bateman #2 (SE)                   10 am – 12 noon             ASA Women’s Lightning (Harrison)

SUN Feb 26th   Bateman #2 (SE)                   2 pm – 4 pm                    ASA Women’s Storm (Dowdall)