Home Field Schedule for Jan 19 – 21

DATE FIELD TIME HOME TEAM
FRI JAN 19TH MRC #4 (South) 5:30 – 8:00 PM FV PERFORMANCE ACADEMY
DATE FIELD TIME HOME TEAM
       
SAT JAN 20TH MRC #2 (Centre – N) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS LIGHTNING (LONGORIA)
SAT JAN 20TH MRC #2  (Centre – S) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS HURRICANE (BIRKIC)
       
SAT JAN 20TH MRC #2 (Centre – N) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS THUNDER (JERAS)
SAT JAN 20TH MRC #2  (Centre – S) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS LIGHTNING (CHAPMAN)
       
SAT JAN 20TH MRC #2 (Centre – N) 1:00 – 2:30 pm U12 BOYS HURRICANES (KNIGHT)
SAT JAN 20TH MRC #2  (Centre – S) 1:00 – 2:30 pm U12 BOYS ASA ATHLETIC (MAHIL)
       
SAT JAN 20TH MRC #2 (Centre) 2:30 – 4:00 pm U13 BOYS STORM (MCNEIL)
       
SAT JAN 20TH MRC #2 (Centre) 4 pm to 6 pm DIV 3 WOMEN’S ABBY STORM  (venuto/voth)
       
SAT JAN 20TH MRC #4 (South) 9:00 – 10:00 am STREET SOCCER
       
SAT JAN 20TH MRC #4 (South) 10:00 AM U16 BOYS STORM (GUIDONE)
       
SAT JAN 20TH MRC #4 (South) 12:00 PM U15 BOYS HURRICANES (KOELLMEL)
       
SAT JAN 20TH MRC #4 (South) 2:00 PM U13 BOYS ASA ATHLETIC (GILL)
       
SAT JAN 20TH MRC #4 (South) 4 pm to 6 pm U17 BOYS MSL FV SELECTS (KNIGHT)
       
SAT JAN 20TH ABBY S. TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
       
       
SAT JAN 20TH ABBY S. TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U9 BOYS
       
       
SAT JAN 20TH ABBY S. TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
       
       
SAT JAN 20TH ABBY S. TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
       
SAT JAN 20TH ABBY SENIOR TURF 2:00 – 4:00 PM U13 BOYS LIGHTNING (HAKKARAINEN)
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
SUN JAN 21ST MRC #2 (Centre) 12:00 – 2:00 PM  U17 GIRLS STORM (FRIESEN)
       
SUN JAN 21ST MRC #2 (Centre) 2:00 – 4:00 PM U14 GIRLS STORM (KAMPEN/COLBERT)
       
SUN JAN 21ST MRC #4 (South) 10:00 AM U13 GIRLS MSL FV BARCA (SCHMIDT)
       
SUN JAN 21ST MRC #4 (South) 12:00 PM U17 GIRLS MSL FV SELECTS (DODGE)
       
SUN JAN 21ST MRC #4 (South) 2:00 PM U18 GIRLS STORM (HIGHWO)
       
SUN JAN 21ST MRC #4 (South) 4 – 6 pm WOMEN’S DIV 3 ASA DUCKS (McKinlay)
       
SUN JAN 21ST Bateman #2 (SE) 2:00 – 4:00 pm  WOMEN’S DIV 4 ASA STORM ( Dowdall)