Home Field Schedule for Mar 3 – 5

THUR Mar 2nd MOUAT TURF #2 8 pm – 10:00 pm U18 GIRLS MSL FV SELECTS (SCHMIDT)
       
DATE FIELD TIME HOME TEAM
FRI MAR 3rd ABBY SENIOR TURF 8:00 – 10:00 PM U21 MEN’S ABBY STORM (MCKINLAY)
       
FRI MAR 3rd MOUAT TURF #3 West 8:00 – 10:00 pm MASTERS2 MEN’S ARSENAL (MADDALOZZO/HAPPER)
       
FRI MAR 3rd MOUAT TURF #4 (S) 7:30 -9:30 pm U16 GIRLS MSL FV SELECTS (DODGE)
       
DATE FIELD TIME HOME TEAM
SAT MAR 4th Exh Park SW (3) 10:00 AM U13 GIRLS HURRICANES (GERMAINE)
SAT MAR 4th or possibly Mouat Turf #1    
       
SAT MAR 4th Exh Park SW (3) 12:00 PM U15 BOYS HURRICANES   (GERSPACHER)
SAT MAR 4th or possibly Mouat Turf #1    
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 9:30 – 10:45 am U12 BOYS STORM (DRAPER)
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Ctr 2- S) 9:30 – 10:45 am U11 BOYS LIGHTNING (DODGE)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 10:45 am – 12:00 pm U11 BOYS STORM (KNIGHT)
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Ctr 2- S) 10:45 am – 12:00 pm U12 BOYS THUNDER (JACQUES)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Centre 2) 12:00 – 2:00 pm U17 GIRLS STORM (HIGHWO)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Centre 2) 2:00 – 4:00 pm U13 BOYS STORM (TRUSTHAM)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (Centre 2) 4 pm to 6 pm U21 WOMEN’S STORM (Jason Voth – Risa Venuto)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (South 4) 10:00 AM U13 BOYS HURRICANES (OLABODE)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (South 4) 12:00 PM U15 BOYS STORM (GUIDONE) – C CUP
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (South 4) 2:00 PM U14 BOYS STORM (KOELLMEL)
       
SAT MAR 4th MOUAT TURF (South 4) 4:00 PM U14 BOYS LIGHTNING   (SCHMIDT)
       
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM GRASSROOTS II GAMES U8 BOYS
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #2 9:00 AM to 10:00 AM GRASSROOTS II GAMES U8 BOYS
       
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM GRASSROOTS II GAMES U10 BOYS
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #2 10:15 AM TO 11:15 AM GRASSROOTS II GAMES U10 BOYS
       
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM GRASSROOTS II GAMES U8-11 GIRLS
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #2 11:30 AM TO 12:30 PM GRASSROOTS II GAMES U8-11 GIRLS
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM GRASSROOTS II GAMES U8-11 GIRLS
       
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM GRASSROOTS II GAMES   U10-11 BOYS
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM GRASSROOTS II GAMES   U10-11 BOYS
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF FLD #3 12:45 PM TO 1:45 PM GRASSROOTS II GAMES   U10-11 BOYS
       
SAT MAR 4th ABBY SENIOR TURF 2 TO 4 PM U14 BOYS HURRICANES (TAYLOR) / GREG OUELLETTE
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
SUN MAR 5th MOUAT TURF (Centre 2) N 9:30 – 10:45 AM U12 GIRLS STORM (BRADFORD)
SUN MAR 5th MOUAT TURF (Centre 2) S 9:30 – 10:45 AM OPEN
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF (Centre 2) N 10:45 – 12:00 PM U9 BOYS PROSPECTS STORM (NEWBY)
SUN MAR 5th MOUAT TURF (Centre 2) S 10:45 – 12:00 PM U10 BOYS PROSPECTS HURRICANES (SCHMIDT)
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF CENTRE #2 12 to 2 pm U21 WOMEN’S STORM (Jason Voth – Risa Venuto)
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF (Centre 2) N 2:00 – 3:30 PM U13 GIRLS STORM (HAMPTON)
SUN MAR 5th MOUAT TURF (Centre 2) S   to be confirmed
SUN MAR 5th MOUAT TURF CENTRE #2 3:30 – 5:00 PM U14 GIRLS STORM (HARMAN)
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF (South 4) 10:00 AM U15 GIRLS MSL FV SELECTS (ACILLI)
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF (South 4) 12:00 PM U17 GIRLS STORM (HIGHWO)
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF (South 4) 2:00 PM U14 GIRLS MSL (BRADFORD)
       
SUN MAR 5th MOUAT TURF (South 4) 4 – 6 pm U16 GIRLS MSL FV SELECTS (DODGE)
       
SUN MAR 5th ABBY SENIOR TURF 10:00 AM – 12:00 PM U18 BOYS STORM (ALLAN COWDY)
SUN MAR 5th     to be confirmed
       
SUN MAR 5th Bateman #1 (W) 10 AM – 12 PM WOMEN’S DIV 3 ASA DUCKS (Justin McKinlay)
SUN MAR 5th Bateman #1 (W) 2:00 – 4:00 PM 4C MEN’S ABBY HURRICANES (Sebastion Calderone)???
SUN MAR 5th Bateman #2 (SE) 2:00 – 4:00 PM WOMEN’S DIV 4 ASA STORM (Craig Dowdall)
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
TUE MAR 7TH MOUAT TURF #2 6:15 PM U16 GIRLS MSL FV SELECTS (DODGE)
      With Vancouver