Home Field Schedule for Sept 15-17

DATE FIELD TIME HOME TEAM
SAT Sept 16th Ex Park SE (2) 10:00 AM U13 BOYS STORM (MCNEIL)
       
SAT Sept 16th Ex Park SE (2) 12:00 PM U14 BOYS STORM (SCHNELL)
       
SAT Sept 16th Ex Park SE (2) 2:00 PM U17 BOYS STORM (KNOTT)
       
SAT Sept 16th Exh Park SW (3) 10:00 AM U13 BOYS HURRICANE (FIELD/HORTON)
       
SAT Sept 16th Exh Park SW (3) 12:00 PM U16 BOYS STORM (GUIDONE)
       
SAT Sept 16th Ex Park SW (3) 2:00 PM U16 BOYS HURRICANE (GERSPACHER))
       
SAT Sept 16th MRC #2 (Centre – N) 10:00 – 11:30 am U12 BOYS HURRICANES (KNIGHT)
SAT Sept 16th MRC #2 (Centre – S) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS HURRICANES (SCHMIDT)
       
SAT Sept 16th MRC #2 (Centre – N) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS THUNDER (JERAS)
SAT Sept 16th MRC #2 (Centre – S) 11:30 – 1:00 pm U11 BOYS LIGHTNING (LONGORIA)
       
SAT Sept 16th MRC #2 (Centre) 1:00 – 2:30 pm U13 BOYS LIGHTNING (HAKKARAINEN/GERSPACHER)
       
SAT Sept 16th MRC #2 (Centre) 6pm to 8 pm DIV 2 MENS RED DEVILS (Rob Rutley)
       
SAT Sept 16th MRC #4 (South) 9:30 – 11:30 FIRST KICKS SOCCER
       
SAT Sept 16th Bateman #2 9:30 – 10:30 STREET SOCCER
       
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES U8 BOYS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #2 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES U8 BOYS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #3 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES U8 BOYS
       
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES U10 BOYS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #2 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES U10 BOYS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #3 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES U10 BOYS
       
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #2 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
       
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES   U10-11 BOYS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIESI GAMES U10-11 BOYS
SAT Sept 16th ABBY SENIOR TURF FLD #3 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES U10-11 BOYS
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
SUN Sept 17th MRC #2 (Centre) 10 TO 12 PM U14 GIRLS STORM (KAMPEN/COLBERT)
       
SUN Sept 17th MRC #2 (Centre – N) 12:00 – 1:30 PM U11 GIRLS STORM (NAJMAN)
SUN Sept 17th MRC #2 (Centre – S) 12:00 – 1:30 PM open
       
SUN Sept 17th MRC #4 (South) 10:00 AM U15 GIRLS MSL (Bradford)
       
SUN Sept 17th MRC #4 (South) 12:00 PM U17 GIRLS MSL (Dodge)
       
SUN Sept 17th Ex Park SE (2) 12:00 PM U17 GIRLS STORM (FRIESEN/SPIETZER
       
SUN Sept 17th Ex Park SE (2) 2:00 PM U18 GIRLS STORM (HIGHWO)
       
SUN Sept 17th Ex Park SW (3) 10:00 AM U13 GIRLS LIGHTNING (MINHAS)
       
SUN Sept 17th Ex Park SW (3) 12:00 PM U18 BOYS THUNDER (TOMLINS)
       
SUN Sept 17th Bateman #2 (SE) 10 – 12:00 PM WOMEN’S DIV 4 ASA LIGHTNING (Karen Harrison)
SUN Sept 17th Bateman #2 (SE) 12:00 – 2:00 pm MEN’S MASTERS 2 ARSENAL (Happer/Maddalozzo)