Home Field Schedule for Sept 22-24

DATE FIELD TIME HOME TEAM
Fri Sept 22 ABBY SENIOR TURF 8:00 – 9:30 PM MEN’S DIV 4 ASA SUNNYVALE FC (Craig Dowdall)
DATE FIELD TIME HOME TEAM
Sat Sept 23 Ex Park SE (2) 10:00 AM U14 BOYS THUNDER (RAMZAN)
       
Sat Sept 23 Ex Park SE (2) 12:00 PM U15 BOYS HURRICANES (KOELLMEL)
       
Sat Sept 23 Exh Park SW (3) 10:00 AM U13 BOYS LIGHTNING (HAKKARAINEN/GERSPACHER)
       
Sat Sept 23 Exh Park SW (3) 12:00 PM U15 BOYS STORM (SCHMIDT)
       
Sat Sept 23 Ex Park SW (3) 2:00 PM U17 BOYS MSL FV (KNIGHT)
       
Sat Sept 23 MRC #2 (Centre – N) 10:00 – 11:30 am U12 BOYS STORM (SALIHOVIC)
Sat Sept 23 MRC #2  (Centre – S) 10:00 – 11:30 am U12 BOYS LIGHTNING (CHAPMAN)
       
Sat Sept 23 MRC #2 (Centre – N) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS TORNADO (ERICKSON)
Sat Sept 23 MRC #2  (Centre – S) 11:30 – 1:00 pm U11 BOYS STORM (RUTLEY)
       
Sat Sept 23 MRC #2 (Centre – N) 1:00 – 2:30 pm U11 BOYS THUNDER (SAKOUNCHAREUN)
Sat Sept 23 MRC #2  (Centre – S)   open
       
Sat Sept 23 MRC #2 (Centre) 4 pm to 6 pm DIV 3 WOMEN’S ABBY STORM  (venuto/voth)
       
Sat Sept 23 MRC #2 (Centre) 6pm to 8 pm U21 MEN’S STORM  (JUSTIN MCKINLAY)
       
Sat Sept 23 MRC #4 (South) 9:30 – 11:30  FIRST KICKS SOCCER
Sat Sept 23 MRC #4 (South) 11:30 – 12:30 STREET SOCCER
       
Sat Sept 23 MRC #4 (South) 4 pm to 6 pm DIV 4  MENS TEAMGEIST ( Hein/ Warkentin)
       
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #2 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #3 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
       
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U10 BOYS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #2 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U10 BOYS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #3 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U10 BOYS
       
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #2 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
       
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
Sat Sept 23 ABBY SENIOR TURF FLD #3 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
Sun Sept 24 MRC #2 (Centre – N) 9:00 – 10:15 AM PROSPECTS?
Sun Sept 24 MRC #2  (Centre – S) 9:00 – 10:15 AM PROSPECTS?
       
Sun Sept 24 MRC #2 (Centre – N) 10:15 -11:30 AM PROSPECTS?
Sun Sept 24 MRC #2  (Centre – S) 10:15 -11:30 AM PROSPECTS?
       
Sun Sept 24 MRC #2 (Centre – N) 11:30 AM – 12:45 PM PROSPECTS?
Sun Sept 24 MRC #2  (Centre – S) 11:30 AM – 12:45 PM PROSPECTS?
       
Sun Sept 24 MRC #2 (Centre – N) 12:45 – 2:00 pm  ?? U12 GIRLS STORM (THOMPSON)
Sun Sept 24 MRC #2  (Centre – S) 12:45 – 2:00 pm ?? U12 GIRLS HURRICANE (BOULANGER)
    time may change  
Sun Sept 24 MRC #4 (South) 10:00 AM U14 GIRLS MSL (Newby/Herrin)
       
Sun Sept 24 MRC #4 (South) 12:00 PM U16 GIRLS MSL( Acilli/Gemmell)
       
Sun Sept 24 MRC #4 (South) 2:00 PM U17 GIRLS MSL (Dodge/Euler)
       
Sun Sept 24 Ex Park SE  (2) 12:00 PM U18 GIRLS HURRICANES (NEILL/PENGELLY)
       
Sun Sept 24 Ex Park SE  (2) 2:00 PM U15 GIRLS LIGHTNING (HAKKARAINEN)
       
Sun Sept 24 Bateman #2 (SE) 10 – 12:00 PM WOMEN’S DIV 4 ASA LIGHTNING (Karen Harrison)