Home Field Schedule for September 8.9.10

DATE FIELD TIME HOME TEAM
FRI SEP 8 ABBY SENIOR TURF 8:00 – 9:30 PM MEN’S DIV 4 ASA SUNNYVALE FC (Craig Dowdall)
DATE FIELD TIME HOME TEAM
SAT SEPT 9 Ex Park SE (2) 10 am to 1:30 pm OPEN
       
SAT SEPT 9 Ex Park SW (3) 2:00 PM U17 BOYS MSL FV SELECTS (KNIGHT)
       
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (Ctr 2- S) 10:00 – 11:30 am U12 BOYS STORM (SALIHOVIC)
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 10:00 – 11:30 am U11 BOYS STORM (RUTLEY)
       
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (Ctr 2 – N) 11:30 – 1:00 pm U12 BOYS LIGHTNING (CHAPMAN)
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (Ctr 2- S) 11:30 – 1:00 pm OPEN
       
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (Centre 2) 4 pm to 6 pm DIV 3 ABBOTSFORD STORM FC (VOTH/VENUTO)
       
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (South 4) 9:30 – 11:30 FIRST KICKS SOCCER
SAT SEPT 9      
SAT SEPT 9 MOUAT TURF (South 4) 4 pm to 6 pm DIV 3B MENS TEAMGEIST (Christian Hein)
       
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #1 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES U8 BOYS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #2 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES U8 BOYS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #3 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES U8 BOYS
       
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES U10 BOYS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #2 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES U10 BOYS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #3 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES U10 BOYS
       
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #2 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #3 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
       
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES U10-11 BOYS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES U10-11 BOYS
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF FLD #3 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES U10-11 BOYS
       
SAT SEPT 9 ABBY SENIOR TURF 6:00 – 8:00 PM U21 MEN’S   (JUSTIN MCKINLAY)
       
SAT SEPT 9 BATEMAN #2 10 AM – 11:30 AM Street soccer
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
SUN SEPT 10 MOUAT TURF (Centre 2) N 10 – 12 pm U12 GIRLS STORM (THOMPSON)
SUN SEPT 10 MOUAT TURF (Centre 2) S 10 – 12 pm OPEN
       
SUN SEPT 10 MOUAT TURF CENTRE #2 12:00 – 1:30 pm U13 GIRLS MSL FVS BARCA (HASSEINNIA/ABBADI)
       
SUN SEPT 10 MOUAT TURF (South 4) 10:00 AM U14 GIRLS MSL FVS (NEWBY/HERRIN)
       
SUN SEPT 10 MOUAT TURF (South 4) 12:00 PM U16 GIRLS MSL FVS (ACCILI/GEMMELL)
       
SUN SEPT 10 MOUAT TURF (South 4) 2:00 PM U18 GIRLS HURRICANES (NEILL)
       
SUN SEPT 10 Ex Park SE (2) 12:00 PM U15 GIRLS LIGHTNING (HAKKARAINEN)
       
SUN SEPT 10 Ex Park SE (2) 2:00 PM OPEN
       
SUN SEPT 10 Bateman #1 (W) 10 AM – 12 PM WOMEN’S DIV 3 ASA DUCKS (Justin McKinlay)
       
SUN SEPT 10 Bateman #2 (SE) 2:00 – 4:00 pm WOMEN’S DIV 4 ASA STORM (Craig Dowdall)
       
SUN SEPT 10 Bateman #3 (NE) 10 t0 4 CIBC TOURNAMENT – JASON SCHNELL