Home Field Schedule November 17-19

DATE FIELD TIME HOME TEAM
Fri Nov 17 ABBY SENIOR TURF 8:00 – 9:30 PM MEN’S DIV 4 ASA SUNNYVALE FC (Craig Dowdall)
       
       
DATE FIELD TIME HOME TEAM
SAT Nov 18th Ex Park SE (2) 10:00 AM U15 BOYS ASA ATHLETIC (DHILLON)
       
       
SAT Nov 18th Ex Park SE (2) 12:00 PM U15 BOYS HURRICANES (KOELLMEL)
       
       
SAT Nov 18th Ex Park SE (2) 2:00 PM U16 BOYS HURRICANES (GERSPACHER)
       
       
SAT Nov 18th Exh Park SW (3) 10:00 AM U13 BOYS ASA ATHLETIC (GILL)
       
       
SAT Nov 18th Exh Park SW (3) 12:00 PM U14 BOYS HURRICANES (TRUSTHAM)
       
       
SAT Nov 18th MRC #2 (Centre) 10 – 8 PM QUIDDICH HAS FIELD
       
SAT Nov 18th MRC #4 South end 9:00 – 10:15 am U11 BOYS THUNDER (SAKOUNCHAREUN) 
SAT Nov 18th MRC #4 North end 9:00 – 10:15 am  
       
SAT Nov 18th MRC #4 South end 10:15 – 11:30 am U11 BOYS STORM (RUTLEY)
SAT Nov 18th MRC #4 North end 10:15 – 11:30 am U12 BOYS ASA ATHLETIC (MAHIL)
       
SAT Nov 18th MRC #4 South end 11:30 – 12:45 pm U11 BOYS HURRICANE (BIRKIC))
SAT Nov 18th MRC #4 North end 11:30 – 12:45 pm U12 BOYS HURRICANE (KNIGHT)
       
SAT Nov 18th MRC #4 South end 12:45 – 1:50 pm U12 BOYS STORM (SALIHOVIC)
SAT Nov 18th MRC #4 North end 12:45 – 1:50 pm U12 BOYS TORNADO (ERICKSON)
       
SAT Nov 18th MRC #4 (South) 2:00 – 4:00  U17 BOYS MSL FV SELECTS (KNIGHT/NEWBY)
       
       
SAT Nov 18th MOUAT TURF (South 4) 4 pm to 6 pm DIV 4  MENS TEAMGEIST (Christian Hein)
       
SAT Nov 18th MOUAT TURF (South 4) 6 to 8 pm got U21 MEN’S STORM  (JUSTIN MCKINLAY)
       
       
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF FLD #3 9:00 AM to 10:00 AM DISCOVERIES GAMES  U8 BOYS
       
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF FLD #1 10:15 AM TO 11:15 AM DISCOVERIES GAMES  U9 BOYS
       
       
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF FLD #1 11:30 AM TO 12:30 PM DISCOVERIES GAMES U8-11 GIRLS
       
       
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF FLD #1 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF FLD #2 12:45 PM TO 1:45 PM DISCOVERIES GAMES  U10-11 BOYS
       
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF 2:00 – 4:00 PM U18 GIRLS STORM (HIGHWO/HENDERSON)
       
       
SAT Nov 18th ABBY SENIOR TURF 6:00 – 8:00 PM DIV 2 MENS RED DEVILS (Rob Rutley)
       
SAT Nov 18th TBA TBA FIRST KICKS SOCCER
SAT Nov 18th TBA TBA STREET SOCCER 
       
DAY FIELD TIME HOME TEAM
       
SUN Nov 19th MRC #2 (Centre) 10 – 6 PM QUIDDICH HAS FIELD
       
       
SUN Nov 19th MRC #4 South end 8:45 – 9:55 am U9 BOYS STORM (GLASS/OLSON)
SUN Nov 19th MRC #4 North end 8:45 – 9:55 am U10 BOYS STORM (NEWBY)
       
SUN Nov 19th MRC #4 South end 9:55 – 11:00 am U10 BOYS HURRICANES (MURISON)
SUN Nov 19th MRC #4 North end 9:55 – 11:00 am U9 GIRLS STORM (GILL)
       
SUN Nov 19th MRC #4 South end 11:00 – 12:10 pm U12 GIRLS STORM (THOMPSON)
       
       
SUN Nov 19th MRC #4 (South) 12:10 – 2:00 pm U18 GIRLS HURRICANES (NEILL/PENGELLY)
       
       
SUN Nov 19th MRC #4 (South) 2:00 PM U18 GIRLS STORM (HIGHWO/HENDERSON)
       
       
SUN Nov 19th MRC #4 (South) 4 – 6 pm  U17 BOYS STORM (KNOTT)
       
       
SUN Nov 19th Ex Park SE  (2) 12:00 PM  U14 GIRLS STORM (KAMPEN/COLBERT)
       
       
SUN Nov 19th Ex Park SE  (2) 2:00 PM U16 GIRLS ATHLETIC (GILL)
       
SUN Nov 19th      
SUN Nov 19th Ex Park SW (3) 10:00 AM U15 BOYS STORM  (SCHMIDT)
SUN Nov 19th     IF AT HOME
       
       
SUN Nov 19th Bateman #2 (SE) 10:00 – 12:00 PM WOMEN’S DIV 4 ASA LIGHTNING (K Harrison)